Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Aneta i Artur - Duch Święty dawca nowego życia

Świadectwa z czuwania przed Zesłaniem Ducha Św.

Chcieliśmy podziękować za wspólną modlitwę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Bóg sprawił że dotarliśmy na miejsce spotkania i nie wymyśliliśmy pretekstu do ucieczki. Był to dla nas szczególny czas, którego owoc odkryliśmy dzisiaj.

Bardzo chcieliśmy się modlić o dary Ducha Świętego szczególnie, że od śmierci Julki (naszej córeczki) nasze życie duchowe też umarło. Bóg był daleko, ludzie też się nie liczyli. Był tylko ból, gorycz i rozczarowanie które starannie pielęgnowaliśmy. Na Zesłaniu, modląc się, dostaliśmy „nowe życie", nowe pragnienia, nową nadzieję. Wróciła chęć do życia.

 

Może ten czas czuwania był takim elementem kulminacyjnym (do którego od jakiegoś czasu nieśmiało zmierzaliśmy) w którym pozwoliliśmy działać Duchowi Świętemu, bo tak jak mówiły słowa pieśni, że: „bez Boga już nie mogę dłużej żyć... i tylko dla Niego me serce chce bić". W takiej ludzkiej bezradności objawił swoją chwałę Bóg. Oby się to nie zmarnowało! Zobaczymy jakie plany na przyszłość ma Bóg względem nas. Wiemy, że powinniśmy być w jakiejś wspólnocie, ale do tej decyzji jeszcze nie dojrzeliśmy.